A haj színezése egy nagy öröm, amellyel kifejezhetjük magunkat, és megváltoztathatjuk a megjelenésünket. De mit tegyünk, ha sérült a hajunk? Ismerkedjünk meg jobban ezzel a témával, és találjuk ki, miért nem lenne jó, ha sérült hajat színezünk.
Mi okozza a hajsérülést?
A haj sérülése sok tényezőből eredhet. A rendszeres festés, mosás, fésülés és hajformázás mind-mind kárt tehetnek a hajban. Ha a hajszálak végei töredeznek, akkor az jelezheti, hogy sérült a hajad. A szűk hajfonatok, a forró hajformázók, vagy a túlzott habtartalmú termékek használata is károsodást okozhat.
Mi a helyzet a színfestéssel?
Amikor festésről beszélünk, akkor legtöbbször a színező termékek használatáról van szó. Ezek a termékek teljesen kikerülik a hajszálakat, és csak a szőrszálakra épülnek fel, így befedi az eredeti színt és ad újabb fényességet a hajnak. A festékalkotó anyagok használatakor fontos tudni, hogy bizonyos esetekben a szálakat túl sok festékkel töltötték fel, ami sérülést okozhat. Emellett hosszabbítókat is használnak a haj formában tartásához, ami meglehetősen káros lehet számára.
Mikor hajhibákat lehet ezekkel megjavítani?
Nagyon fontos tudnunk, hogy a hajhibákat a hajfestéssel nem lehet megoldani. A szenny és baktériumok eltávolításához és a hajszerkezet helyreállításához az otthoni hajápolási termékek nem elég hatékonyak. Az egyetlen mód a hajsérülések megoldására a szakszerű szalonok látogatása. A szakértők olyan samponokat és maszkokat javasolhatnak, amelyek megfelelők a hajfajtádhoz. Ezek a termékek használatával csökkenthetjük a haj törékenységét, és hozzájárulhatunk annak helyreállításához.
Mi ajánlott ha sérült a haj?
Ha sérült a hajad, akkor fontos, hogy pihenjünk egy kicsit és ne használjunk színező termékeket. Nagyon fontos, hogy a haj helyreállításához szakemberek foglalkozzanak. Ne használjunk otthoni hajkezeléseket, hogy ne károsítsuk még jobban a sérült hajszálakat. Ezen kívül kerüljük a hőforrások használatát, mint a veegőszőröszerek, hajsütővasok és más hajformázó eszközök.
Miért ne festsünk sérült hajat?
A sérült hajra történő hajfestés soha nem ajánlott. Ugyanis ez rontja a hajszerkezetet, amit tovább ront a hámló, töredezett és elnyűtt hajszálak, amit a színezés önmagában is előidézhet. Emellett a sérült haj károsítása nagyobb, amikor festéket használnak rá. Így, ha sérült a hajad, akkor ne festesd, hanem inkább hagyj időt, hogy magától helyreálljon.
Mit tehetünk meglévő színfestés mellett?
Fontos megemlíteni, hogy lehetőség van a hajfestés javítására, ha már sérült is a haj. Először is, nagyon fontos, hogy használjunk kiváló minőségű festékeket, hogy megelőzzük a túl sok festékkel történő súlyosodást. Továbbá, az otthoni hajápolás fontos, mivel a jó minőségű samponok és maszkok segítenek megőrizni a hajszálak egészségét. Az is fontos, hogy kerüljük az alacsony minőségű termékeket, hogy ne károsítsuk a haj szerkezetét.
Milyen hajszíneket válasszunk?
Fontos szempont a hajszín kiválasztásakor. Ha nem biztosak vagyunk abban, hogy mit szeretnénk kipróbálni, akkor egy szakember segíthet abban, hogy jobb döntést hozhassunk. A természetes színek jobbak, mivel azok nem terhelik annyira a hajat. Fontos, hogy olyan színeket válasszunk, amik nem fognak károsítani a sérült hajszálakat.
Összegzés
Sokan kedvelik a színezés nyújtotta lehetőségeket, de fontos tudni, hogy meg kell váltani a sérült hajat. Ne használjunk olyan hajszínező termékeket, amik ronthatják a hajszerkezetet. Továbbá, válasszunk minőségi márkákat, expressz-színezőket és természetes színeket, hogy megelőzzük a sérüléseket. Továbbá, pihenjünk egy kicsit, ha sérült a haj, mivel a szalonokban végzett karbantartás a leghatékonyabb. Tehát